Praėjusį savaitgalį vykusiame finaliniame motokroso varžybų „Jaunimo Taurė 2023“ etape sezoną uždarė ir jaunieji šio sporto dalyviai.

Primename, kad 2023-09-17 jaunuosius dalyvius pirmajame etape Panevėžyje svetingai sutiko Panevėžio MSK „Sema“ klubas, o 2023-09-23 Biržuose svetingumu nenusileido ir antrojo etapo rengėjai – Biržų r. motoklubas „Agaras“. 2023-10-07 Panevėžio rajone, Berčiūnų motokroso trasoje, praūžė trečiasis bei paskutinysis „Jaunimo Taurė 2023“ etapas.

Varžybų rytas dalyvius pasitiko tikrai rudeniškai nusiteikusiu oru, šiek tiek sumažinusiu kasmet jau įprastą dalyvių skaičių, tačiau daugelis nepabūgo nei smarkių vėjo gūsių, nei iš dangaus krentančio lietaus. Kaip ir kiekvienais metais MBP motokroso klubo organizuojamos varžybos pasitiko dalyvius puikiai paruošta trasa, vietoje kepamomis picomis, puikiu organizuotumu.

50cc J klasėje atkaklumu visus stebino Martas Morkis, kuris nepaliko galimybės jį aplenkti nei Mykolui Jurkštui, nei Artjoms Vasiljevs bei visus nustebino džentelmeniškumu: lipdamas ant podiumo savo trasos konkurentei Marijai Vinogradovai įteikė gėlių 💐
Po trijų etapų apdovanoti:
I vieta – Martas Morkis
II vieta – Mykolas Jurkštas
III vieta – Artjoms Vasiljevs

50cc klasėje užtikrintai karaliavo Biržų Agaro jaunoji žvaigždė – Arielius Dudoras, nugalėdamas savo klubietį Orestą Baltušį.
Po trijų etapų apdovanoti:
I vieta – Arielius Dudoras
II vieta – Orestas Baltušis
III vieta – Rinalds Ančupans

65cc J klasėje prizines vietas pasidalino svečias iš Latvijos Tamurs Palkovskis ir Panevėžio Agato klubo sportininkas Dovydas Šeputis.
Po trijų etapų apdovanoti:
I vieta – Tamurs Palkovskis
II vieta – Dovydas Šeputis
III vieta – Markuss Rode

65cc klasėje abejingų nepaliko pirmuosius metus šioje klasėje bebaigiantis Daimis Adamonis bei jo konkurentai: Donatas Aleksa bei Evelina Meiksane.
Po trijų etapų apdovanoti:
I vieta – Daimis Adamonis
II vieta – Donatas Aleksa
III vieta – Arminas Venclovas

85cc J klasė tiesiog nustebino savo dalyvių gausa: prie starto barjero stojo net 13 dalyvių. Vienvaldžiu lyderiu čia tapo tik rudenį galingesniu motociklu pradėjęs važiuoti Eivydas Bartusevičius, o neįtikėtinai gražią kovą demonstravo biržietis Benas Narvidas bei jo konkurentas Ernestas Liepis.
Po trijų etapų apdovanoti:
I vieta – Eivydas Bartusevičius
II vieta – Ernestas Liepis
III vieta – Vladimirs Vinogradovs

85cc klasėje be konkurencijos nugalėjo Rojus Zaborskis, tačiau drąsą ir atkaklumą demonstravo 2-4 vietos sportininkai: grožėjomės Rimo Stropaus, Martyno Jasiūno ir Ainiaus Trapuilos kova.
Po trijų etapų apdovanoti:
I vieta – Rojus Zaborskis
II vieta – Rimas Stropus
III vieta – Ainis Trapuila

125cc klasėje prizines vieta užėmė jau patyrę šio sporto vilkai: Ugnius Vyšniauskas, Domas Butkus ir Domas Petrauskas.
Po trijų etapų apdovanoti:
I vieta – Ugnius Vyšniauskas
II vieta – Martynas Misiūnas
III vieta – Ričards Alens Galcins

MX2 J klasėje šįkart prizines vietas pasidalino du šios klasės atstovai: tik ant galingesnio motociklo persėdęs Klaidas Bulkauskas bei jo konkurentas Mykolas Stundžia.
Po trijų etapų apdovanoti:
I vieta – Mykolas Stundžia
II vieta – Ugnius Liulys
III vieta – Klaidas Bulkauskas

Esant tik trims taurės etapams visose klasėse virė įnirtingos kovos dėl Jaunimo taurės nugalėtojo vardo. Labai džiaugiamės sulaukę ir svečių iš Latvijos, ypatingai pačių mažiausiųjų 50cc J klasėje. Smagu, kad daliai dalyvių tai buvo pirmosios varžybos ir tikime, kad tai taps jų asmeniniu tramplynu į motokroso aukštumas.

Iki susitikimo kitąmet!

Nuotraukos ir tekstas: ASPhotography / Aurelija Stankutė