Liepos 13-14 d. vyks Pasaulio motokroso jaunių čempionatas Heerde, Nyderlanduose, kuriame varžysis geriausi pasaulio sportininkai „MX65“, „MX85“ ir „MX125“ klasėse iš 38 šalių. Lietuvos motociklų sporto federacija (LMSF) patvirtino ir pristato Lietuvos motokroso jaunimo ir jaunių rinktinės sąrašą, kurie sportininkai atstovaus Lietuvai Nyderlanduose.

Motokroso jaunimo ir jaunių rinktinė

„MX65“ klasėje Lietuvai atstovaus Daimis Adamonis, Maksimilian Leopold, „MX85“ klasėje – Rojus Zaborskis, Martynas Jasiūnas, „MX125“ klasėje – Marius Adomaitis, Eimantas Čepulis, Ugnius Vyšniauskas.

„Pasaulio motokroso jaunimo čempionate pirmą kartą Lietuvai atstovaus net septyni jaunieji sportininkai. Lietuvos motociklų sporto federacija nekelia itin didelių tikslų savo sportininkams, mums svarbiausia, kad sportininkai įgytų patirties tokio lygio varžybose, siekiame skatinti motyvaciją siekti tikslų ir, aišku, rezultatų ateityje,“ – pasakoja LMSF prezidentė Giedrė Leskauskienė.

Rinktinė intensyviai ruošiasi pasaulio varžyboms kartu su treneriais Vytautu Buču, Dovydu Karka ir vyr. treneriu Linu Šiaučiūnas. Taip pat atletai D. Adamonis, M. Leopold, R. Zaborskis ir E. Bartusevičius birželio pabaigoje dalyvavo Europos motokroso EMX65/EMX85 čempionato pusfinalyje Šiauliuose – rungėsi su greičiausiais Šiaurės ir Centrinės Europos sportininkais.

Pasaulio motokroso jaunių čempionatas ir perspektyvos

Pasaulio jaunių čempionato trasa yra šalies centre, maždaug 50 km į šiaurę nuo Arnhemo MXGP trasos. Šis čempionatas yra tikslingas laiptelis sportininkams norintiems patekti į profesionalų motokroso pasaulį ir patirti pasaulinio lygio varžybas kaip MXGP. Be to, kai kuriems sportininkams gali būti numatytos ir didesnės perspektyvos – varžybas stebės ir gamyklinių komandų atstovai.

Heerde trasoje sportininkų laukia išskirtinai sudėtinga smėlio trasa su reljefu, kas nėra būdinga smėlingoms trasoms. Vyriausiojo trenerio L. Šiaučiūnas nuomone, kiekvienas Lietuvos rinktinės narys tikisi šią trasą įveikti su didžiausiu užsidegimu.

„Likus savaitei iki pasaulio čempionato turėjome galimybę išbandyti šią trasą Nyderlandų čempionate. Varžybos tikrai davė neįkainojamos patirties, kaip ir tikėjomės, jos tikrai nebuvo lengvos, turėjome laiko po važiavimų paanalizuoti savo klaidas ir pasibaigus varžyboms  sportininkai turėjo didesnį suvokimą apie tokio tipo trasą. Gaila, kad „MX65“ klasės atstovai M. Leopold ir D. Adamonis negalėjo išbandyti šios trasos, nes jų klasės Nyderlandų čempionate nebuvo, tačiau M. Leopold dalyvavo klubinėse varžybose Mile,“ – apie pasiruošimą varžyboms pasakoja vyr. treneris L. Šiaučiūnas.

Vyriausiojo trenerio tikslas tikslas – padėti jiems pasiekti finalą ar bent jau priartėti prie jo kartu su treneriu Nojumi Gasiūnu, LMSF bei sportininkų mechanikais, tėvais ir visais kurie prisidėjo prie jų kelionės.

„Atsižvelgiant į kontrolines varžybas praėjusį savaitgalį norėčiau išskirti „MX125“ klasės atstovą Marių Adomaitį, kuris važiavo nedideliu skirtumu atsilikdamas nuo lyderių, tarp kurių dalyvauja vieni iš stipriausių Europos atletų. Dėl to treniruotės metu visi turi į ką lygiuotis,“ – džiaugiasi vyr. treneris L. Šiaučiūnas.

Taip pat džiaugiamės, kad sportininkai saugiai treniruojasi, nes yra apdrausti Perlo draudimu. Daugiau apie Perlo draudimo paslaugas skaitykite čia.

Motokroso jaunių rinktinės rėmėjų dėka lietuviai gali dalyvauti Pasaulio motokroso jaunių čempionate, dėl to didžiulį ačiū tariame partneriams: