Dalinamės keliomis sportinininko Danieliaus Žoštauto mintimis apie pirmąjį Europos Enduro čempionato etapą Italijoje balandžio 15-16 dienomis.

„Šį kartą pasitiko ne saulėtas, mėlynas itališkas dangus, o tikras lietuviškas rudeninis, darganotas oras. Jei dar šeštadienį lijo protarpiais, tai sekmadienio naktį ir antrąją varžybų dieną tiesiog pliaupė lietus.

Startavau Senior klasėje (nuo 40 metų). Šiais metais viena iš Europos čempionato naujovių ta, kad šioje klasėje atskirai klasifikuojami sportininkai nuo 55 metų amžiaus.

Pirmąją varžybų dieną reikėjo įveikti tris apie 60 km ilgio ratus, bei tris greituminius ruožus: Enduro, Cross ir Extreme. Labai techniškas maždaug 7 km Enduro testas driekėsi kalnuose su siaurais miško takeliais, stačiais nusileidimais ir pakilimais, akmenuotomis atkarpomis ir šaknimis, kur kiekviena klaida galėjo kainuoti prarastą laiką arba buvo didelė traumos tikimybė. Extreme teste, kurio ilgis buvo apie 2km, sportininkams reikėjo parodyti visas savo galimybes, kaip jie moka įveikti įvairias dirbtines kliūtis, akmenų ruožus, bei stačius pakilimus ir nusileidimus. Labai daug jėgų ir meistriškumo iš sportininkų pareikalavo Cross testas, kuris  buvo įrengtas kalno šlaite, o kitoje jo dalyje reikėjo įveikti upelių vagas su labai stačiomis įkalnėmis, kurios vėliau tapo nepravažiuojamos. Daug sportininkų tiesiog strigdavo giliose provėžose, tad antrąją varžybų dieną dėl blogų oro sąlygų šis testas buvo nuimtas.

Šeštadienį neišvengiau klaidų, teko ir provėžose strigti ir ne vieną kartą virsti, o Enduro teste į kelmą smarkiai buvo sumušta pėda, tačiau nepasidaviau ir finišavau. Bendroje įskaitoje buvau 11, o nuo 55 metų amžiaus 2, nusileidau tik buvusiam Senior klasės Enduro čempionui ir prizininkui – latviui Artūrs Robežnieks.

Sekmadienį trasa bei greituminiai ruožai dėl smarkaus lietaus tapo ypač sudėtingi. Kai kurios trasos dalys tapo nepravažiuojamos, sportininkai iš paskutiniųjų jėgų bandė jas įveikti, padėjo vieni kitiems įtempti motociklus į stačias akmenuotas įkalnes, dauguma sportininkų nebaigė varžybų. Antrajame rate virtau, lūžo priekiniai motociklo stabdžiai, tad 1,5 rato teko verstis be jų, kas važiavęs kalnuose, žino koks tai iššūkis 🙂 Finišuoti ir  vėl padėjo daugiametė patirtis ir tvirtas lietuviškas charakteris, bei užsispyrimas.  Bendroje įskaitoje buvo užimta 7 vieta, o savo amžiaus grupėje buvau pirmas. Po pirmojo etapo Senior klasėje likau 7, o savo amžiaus grupėje 1.“

Kitas Europos Enduro čempionato etapas laukia gegužės 13-14 dienomis Portugalijoje.