Šeštadienį, kovo 23 d., Auto Moto parko trasoje „Sand Box“ prasidėjo motociklų sporto varžybų sezonas su pirmuoju 2024 m. „Energus Lietuvos Cross Country čempionato ir taurės“ etapu. Smėlio kopų trasoje savo jėgas išbandė 159 dalyviai: 139 su motociklais ir 20 su keturračiais motociklais.

Klampiu smėliu ir aukštomis kopomis pasižyminti „Sandbox“ trasa sportininkams buvo nemenkas iššūkis. Dalyviai turėjo ne tik techniškai ir greitai reaguoti įveikiant smėlingas kalvas ir miškingus takelius, bet ir pasitelkti visą savo ištvermę 1-2 valandų ištvermės varžybose nepasiduoti savo konkurentams.

Stipriausiai kovotojai motociklų klasėse

Atnaujintoje trasoje iškart po pirmojo posūkio sportininkams teko įveikti vieną didžiausių trasos iššūkių – aukštą smėlio kalvą, kurią pirmas pravažiavo E1 klasės dalyvis Vytautas Bučas. Tačiau lyderio pozicija jam pasimėgauti neteko ilgai, kadangi jį aplenkė 8 metais jaunesnis, praėjusių metų čempionas Domantas Jazdauskas. Nors kaip ir teigė pats D. Jazdauskas, jo konkurentas V. Bučas neleido atsipalaiduoti visų varžybų metu ir spaudė lyderį. Nepadaręs kritinių klaidų ir iki pačios pabaigos užtikrintai kovojęs D. Jazdauskas tapo absoliučiu Cross Country 1 etapo ir Open klasės 1 vietos nugalėtoju.

Antras bendroje rikiuotėje finišavo prieš porą savaičių iš FIM pasaulio Rally Raid čempionato „Abu Dhabi Dessert Challenge“ grįžęs Nerimantas Jucius. Nors Abu Dabyje patirta trauma neleido pabaigti pasaulio čempionato etapo, tačiau tai nesutrukdė N. Juciui atsigauti ir įveikti lietuviškas kopas bei užimti pirmą vietą Enduro klasės įskaitoje.

„Labai džiaugiuosi, kad esu čia ir startavau, nes praėjo tik 20 dienų po mano kritimo Abu Dabyje. Forma nėra dar pati geriausia, bet džiaugiuosi, kad pavyko palaikyti gerą tempą. Na, ir lietuviškos kopos ne ką prastesnės“, – dalinasi įspūdžiais Nerimantas Jucius.

Motociklininkai varžėsi 11-oje klasių, apėmusių tiek jaunuosius dalyvius, tiek veteranus, tiek moteris. Greičiausioje Enduro klasėje eilės tvarka prizininkais tapo: Nerimantas Jucius, Šarūnas Matutis, Karolis Varnauskas. Open klasėje išsirikiavo: Domantas Jazdauskas, Džiugas Kazakevičius, Tada Maračinskas. E1 klasėje: Vytautas Bučas, Vladas Gončarovas, Justinas Juškevičius.

Trečius metus iš eilės E14+ klasėje lyderio pozicijos nepaleidžia Domas Butkus, taip pat konkurencingą kovą palaikantys Marius Adomaitis ir Justas Statulevičius. Moterų klasėje visas varžybas lyderiavusi Aistė Perminaitė, paskutiniame posūkyje prieš finišą po 1 valandos važiavimo buvo numušta kito dalyvio ir prarado nugalėtojos poziciją. 1 vietą moterų klasėje iškovojo Raimonda Biguzaitė, 2 vieta atiteko Aistei Perminaitei, 3 vieta – nemažai techninių problemų patyrusiai Ramintai Eklerytei.

„Starte išvažiavau labai gerai, tikslas buvo kuo greičiau išvažiuoti pirmai, kad atvažiuoti prie kopos su kuo mažiau važiuotojų, bet užgesau ir kiti dalyviai išlindo į priekį. Teko pabūti „mėsmalėje“ su kitais dalyviais. O tik įveikusi didžiausią kopą persiverčiau ir padariau salto“, – pasakoja Aistė Perminaitė apie daug jėgų reikalavusį startą.

Nugalėtojai Quad klasėse

Keturračių klasių važiavimuose daugiausiai ratų įveikė 2023-2022 metų Lietuvos rinktinės nariai Gediminas Volkavičius, Laurynas Mikalauskas, Renatas Jegorovas ir Nikolaj Andrusov, kurie tokia pačia tvarka ir užėmė pozicijas Quad Open klasėje.

Starte išvažiavau antras, bet užklimpau pliurzėje, tai mane aplenkė keturi sportininkai. Bet važiavimo eigoje pavyko aplenkti lyderį. Paskutines 30 minučių kovojau ne su pavargimu, o su rankų skausmu, labai pritrynė ir atrodė lyg už duslintuvo laikyčiau. Svarbiausia, kad keturratis atlaikė, aš atlaikiau“, – varžybų įspūdžiais dalinasi Quad Open klasės nugalėtojas Gediminas Volkavičius.

Quad ATV klasėje nugalėtoju tapęs Povilas Šidlauskas nesitikėjo, kad trasa bus tokia sudėtinga ir pareikalaus tiek daug jėgų. Sportininkas jau nekantraudamas teigė, kad labai laukia jau kito savaitgalio Cross Country varžybų Klaipėdoje, kuriose trasa bus greitesnė. Toje pačioje klasėje antrą vietą iškovojo Aurimas Urbonavičius, trečią vietą – Rolandas Mankus.

Rezultatai pagal čempionato klases:

E1: Vytautas Bučas, Vladas Gončarovas, Justinas Juškevičius.

Enduro: Nerimantas Jucius, Šarūnas Matutis, Karolis Varnauskas.

Open: Domantas Jazdauskas, Džiugas Kazakevičius, Tadas Maračinskas.

85cc: Nedas Škėma, Mykolas Misiūnas, Mantas Krukauskas.

E14+: Domas Butkus, Marius Adomaitis, Justas Statulevičius.

Moterys: Raimonda Biguzaitė, Aistė Perminaitė, Raminta Eklerytė.

E40+: Andrius Mitkevičius, Mindaugas Daugėla, Viktoras Majys.

Quad Open: Gediminas Volkavičius, Laurynas Mikalauskas, Renatas Jegorovas.