Europos supermoto čempionatas keliasi į Šiaulius

Pirmą kartą Europos supermoto čempionato etapas, kuriame varžysis pajėgiausi Europos jauniai ir S3 klasės sportininkai, vyks Lietuvoje. Tarptautinės varžybos įvyks šį savaitgalį Šiauliuose, Bačiūnų kartodrome. Į Lietuvą sportininkai susirinks iš septynių užsienio šalių – Latvijos, Estijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos, Turkijos ir Rumunijos. Čia taip pat vyks ir šeštasis Lietuvos supermoto čempionato etapas.

Penktajame iš šešių Europos supermoto čempionato etape varžysis apie 40 sportininkų. Jaunių iki 14 metų klasėje rungiasi sportininkai, važiuojantys 85 cc kubatūros motociklais, o S3 klasėje – įvairaus amžiaus sportininkai, ne galingesniais kaip 250 cc kubatūros motociklais.

Lietuviams – didelė atsakomybė

„Europos supermoto čempionato varžybos Lietuvoje įvyks pirmą kartą. Tai bus nauja patirtis supermoto sportininkams užsieniečiams, nes iš įprastų jiems varžybų šalių, kaip Bulgarija ar Graikija, jie ištraukiami šiauriau. O Lietuvai ir visoms Baltijos šalims šios varžybos labai svarbios, nes gali tapti bilietu kitų Europos supermoto čempionato klasių varžybų organizavimui. Tai bus mums kaip pirmas blynas, todėl turime pasirodyti kuo geriau“, – sako Lietuvos motociklų sporto federacijos Supermoto komisijos pirmininkas ir vienas varžybų teisėjų Ruslanas Bykovas.

Anot jo, Europos čempionatui pradėta ruoštis jau nuo pernai, prieš du mėnesius pradėta testuoti trasa. Tiesa, pasak R. Bykovo, prieš mėnesį Bačiūnų trasoje vykusias supermoto varžybas sutrukdė gausios liūtys, tačiau būsimoms varžyboms spėta pasiruošti.

Supermoto komisijos pirmininkas pasakoja, kad Europos čempionatui taikomi griežtesni reikalavimai, pavyzdžiui, ypač didelis dėmesys turi būti skiriamas aplinkosaugai. „Europos čempionato organizatoriai FIM Europe netgi siunčia savo atstovus, kad įsitikintų, jog būtų naudojamos tokios priemonės kaip kilimėliai motociklams laikyti ar bakai tepalams išpilti. Taip pat ypatingas dėmesys skiriamas varžybų saugumui – jei mūsų varžybose būna du trys teisėjai, šiose – septyni aštuoni“, – pasakoja R. Bykovas.

Paaiškės tikrieji lyderiai

Pasak LMSF Supermoto komisijos pirmininko, šis Europos supermoto čempionato etapas dalyvaujantiems sportininkams taps lemiamu – jo metu paaiškės, kas turės didžiausius šansus tapti viso čempionato nugalėtojais.

„Po šių varžybų bus likęs tik vienas etapas, tad, kas nugalės čia, Lietuvoje, jau akivaizdžiai išsiverš į lyderius bendroje čempionato įskaitoje. Daug vilčių būsimiems jaunių klasės dalyviams teikia tai, kad dėl neaiškių priežasčių etape nepasirodys iki šiol čempionate lyderiavę bulgarų sportininkai. Jei neatvyktų ir vienas lyderių iš Čekijos, daugiausia šansų laimėti turės rusas Ivan Mosin ir estas Aksel Pärtelpoeg. S3 klasės lyderių lentelė irgi pasikoreguos – kadangi lyderis taip pat buvo bulgaras, dabar daugiausia šansų turės turkas Mücahit Zengin“, – sako R. Bykovas.

Lietuvos čempionate susigrums stipriausi

Tuo pačiu metu vyksiančiame Lietuvos supermoto čempionate bus daugiausia dalyvių. Galingiausioje „S1“ klasėje susigrums profesionalūs sportininkai iš Lietuvos ir užsienio. R. Bykovas spėja, kad veikiausiai nugalėtoju taps užsienietis, kadangi šį sezoną lietuviams dėl kritimų kiek nepasisekė. Tačiau jis džiaugiasi daugkartinio Lietuvos supermoto čempiono Dino Pozniako sugrįžimu į sportinę areną, kuris dėl sūnaus gimimo praleido vieną čempionato etapą ir dėl to užleido lyderio poziciją.

Šiemet Lietuvos supermoto čempionatas turi ir dvi naujoves – gausėjančią keturračių klasę ir 50 cc kubatūros motociklų klasę, kurioje rungiasi vaikai. Pasak R. Bykovo, pastaroji – ypač reikšminga dėl supermoto sporto plėtros Lietuvoje.  

Lietuvos supermoto čempionato dalyviai rungiasi „S1“, „S4“, „SM Open“, „SM Street“, „SM50 and SM Junior“ bei „SuperQuad“ klasėse. „S1“, „SM Open“ ir keturračių klasių sportininkai važiuoja trasa, kurios didžiausią dalį sudaro asfaltas ir tik kartais išvažiuojama į bekelę. Kitų minėtų klasių varžybos vyksta tik asfaltu.

Tikisi suburti Lietuvos supermoto rinktinę

R. Bykovas taip pat džiaugiasi, kad supermoto sporto plėtra Lietuvoje įgauna pagreitį. „Ilgą laiką šiame sporte buvo stagnacija, tačiau nuo pernai sportininkų ėmė sparčiai gausėti.  Jei anksčiau varžybose lietuvių būdavo apie dešimt, o užsieniečių – 30, dabar atvirkščiai – lietuvių apie 30–40, užsieniečių – apie 15. Sportininkai pradėjo rodyti labai gerus rezultatus, taigi, manau, jau greitai turėsime Lietuvos supermoto rinktinę ir galėsime dalyvauti supermoto olimpiadoje“, – sako LMSF atstovas. Anot jo, ypač didelį potencialą rodo Povilas Leckas, kuris pagal pajėgumą jau galėtų važiuoti S1 klasėje.