Motociklų plento žiedo čempionate naujokų triumfas

Pasibaigus septynių etapų Lietuvos plento žiedo čempionatui, kuris vyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos trasose, ir preliminariai suskaičiavus bendrus rezultatus, jau matyti penkių klasių čempionai. Pergale gali neabejoti ir daugiausia taškų surinkusi visiškai nauja komanda – pastarųjų šiemet, kaip ir sportininkų, buvo rekordiškai daug. 
Nors tikslūs čempionato rezultatai bus paskelbti ne už ilgo, kai juos patvirtins Lietuvos motociklų sporto federacija, laimėtojai yra gana aiškūs. Greičiausioje „Superbike“ klasėje čempiono titulą iškovojo šiemet į šią klasę su nauju motociklu grįžęs Šarūnas Pladas. „Rookie 1000” užtikrintai pergalę išplėšė jaunasis Š. Plado mokinys Tauras Norkūnas, priklausantis „Pladas Racing“ komandai.  „Rookie 600” pirmos vietos nugalėtoju taps Mantas Urmonas, kuris su lig kiekvienu čempionato etapu pasirodydavo vis užtikrinčiau. Naujokų arba „Pretendent“ litrinių motociklų klasėje sužibėjo Ignas Udra, kuris vieną etapą važiavo su skilusia ranka ir tai jam nesutrukdė gerai pasirodyti. „Pretendent 600” čempionu, visai to nesitikėdamas sezono pradžioje, bus paskelbtas Algirdas Gineika.   
„Smagu matyti, kad Lietuvos sportininkų lygis yra gerokai pakilęs ir jie rodo puikius rezultatus varžydamiesi ne tik „Nemuno žiede“, bet ir kitų šalių trasose. Taip pat ir man sudarė rimtą konkurenciją Lietuvos čempionate. Konkretaus kitų metų plano dar neturiu , bet vieni svarbiausių tikslų bus vystyti „Pladas Racing" komandą ir siekti aukštesnio asmeninio rezultato“, – sakė Š. Pladas.
„Itin džiugu, kad šiemet gerokai išaugo tiek komandų, tiek dalyvių skaičius. Šiemet išvydome daug entuziastingai nusiteikusių naujokų, kurie turės realų pagrindą apsvarstyti galimybes kitą sezoną startuoti aukštesnėse klasėse“, – sako Lietuvos motociklų sporto federacijos Plento žiedo komisijos pirmininkas Jaroslavas Buinauskas.
Staigmena komandų įskaitoje
Šiemet čempionate dalyvavo net  12 komandų. Pasak J. Buinausko, ankstesniuose čempionatuose būdavo 4– 5. „Tai, kaip ir augantis sportininkų skaičius, taip pat patvirtina, kad plento žiedo motociklų sporto lygis kyla. Sportininkų būrimasis į komandas leidžia profesionaliau ruoštis, efektyviau ruoštis naujokus ir ieškoti rėmėjų“, – teigia LMSF atstovas. 
Čempionato komandinėje įskaitoje pergalę išplėšė nauja komanda „CRmoto racing team powered by Liqui Moly“, kurios visiems keturiems dalyviams šis čempionatas buvo pirmasis. Komandą sudaro šio sezono žvaigždė, „Pretendent 1000” klasės nugalėtojas I. Udra, „Pretendent 600” klasės dalyvis Žilvinas Butkevičius, „B1000” klasėje važiuojantis Jaroslav Maleiko ir vienas stipriausių „B600” sportininkų Gedas Čeplaitis. Antra vieta komandų įskaitoje galės didžiuotis „Pladas Racing“ sportininkai, trečia – „KMK ATV monstrai“.
Finale virė lyderių kovos
Finalinis Lietuvos plento žiedo čempionato etapas, įvykęs praėjusį šeštadienį „Nemuno žiede“, praėjo sklandžiai – be orų išdaigų ir rimtesnių kritimų, kurie buvo dažnesni priešpaskutiniuose etapuose. Daugeliui tai buvo lemiamos lenktynės, nuo kurių priklausė ne tik sportininkų asmeniniai sezono pasiekimai, bet ir komandinės įskaitos. 
Jungtinėse pajėgiausių „Superbike“, „B1000“ ir „B600“ klasių lenktynėse užtikrintai nugalėjo į trasos rekordininkas Š. Pladas. Nors savo asmeninio rekordo jis ir nepagerino, tačiau vis tiek konkurentams šansų laimėti nepaliko. Tačiau įdomi kova dėl antrosios vietos užvirė tarp Kęstučio Stankūno ir Tomo Januškos. 
„Pirmoje lenktynių pusėje T. Januška važiavo antras, tačiau K. Stankūnas, pamažu didindamas tempą, pasivijo Tomą ir penktame rate jį aplenkė. Vis dėlto po lenkimo atsipalaiduoti Stankūnas negalėjo, nes Januška visą laiką jam kvėpavo į nugarą. Dalyviams finišavus 2-os ir 3-ios vietos laimėtojus skyrė mažiau nei 2 sekundės“, – pasakoja varžybas organizavusio sporto klubo „Coffee Racers“ prezidentas Adomas Dautartas. T. Januška galutinėje čempionato įskaitoje veikiausiai užims trečią vietą, o antra atiteks Audriui Žukaičiui. 
Intriga ir „B“ klasėje
„B1000“ klasėje taip pat vyko atkakli kova dėl prizinių vietų. Dalyviams kirtus finišo liniją pirmos ir trečios vietos nugalėtojus skyrė mažiau nei 2,5 sekundės. Dėl pirmosios vietos šioje klasėje susigrūmė Jaroslavas Maleiko ir Mindaugas Malukas. Pastarasis pirmavo didžiąją distancijos dalį ir lyderio poziciją užleido tik paskutiniame rate. Tauras Norkūnas finišavo trečias. Jis geriau nei bet kas kitas galėjo matyti kovą dėl pirmos vietos, nes lenktynių antroje pusėje buvo priartėjęs prie „B1000“ klasės lyderių. Tačiau bendroje čempionato įskaitoje būtent T. Norkūnas džiaugsis pergale. Antrasis bus J. Maleiko, o trečiasis – V. Stasaitis. 
„B600“ klasės dalyviai finale didelės intrigos nesukūrė – čia nepavejamas buvo Paulius Lubas. Antras liko Gediminas Čeplaitis, trečias – Egidijus Jankauskas. Viso čempionato įskaitoje nugalėtoju taps M. Urmonas, antrasis – G. Čeplaitis, trečiasis – P. Lubas.  
Naujokai varžėsi rimtai
Atkakliausia finalinė kova naujokų – tiek „C600“, tiek „C1000“ – klasėse vyko dėl antrų ir trečių vietų, nugalėtojus skyrė mažiau nei sekundė. „C600” klasėje greičiausiai distanciją nuvažiavo Ernestas Jokubauskas, A. Gineika ir Linas Tarasevičius, „C1000” – Aurimas Kvietkus, Darius Lukauskas ir Marius Blažys. Nors „C1000” dalyvis Ignas Udra šįsyk neatsidūrė tarp pirmųjų finišavusių, jis jau buvo aiškus viso čempionato šios klasės nugalėtojas. Antrą čempionato vietą užims A. Darbutas, trečią – A. Kvietkus. 
Bendros čempionato „C600” klasės įskaitos pirmos vietos laimėtoju bus paskelbtas A. Gineika, antros – A. Šlajus, trečios – Ž. Butkevičius.  A. Gineika prisipažino, kad, jei kitais metais pavyktų atsinaujinti techniką, svarstys dalyvauti aukštesnės klasės varžybose. 
Šeštadienį „Nemuno žiede“ vyko ne tik Lietuvos plento žiedo čempionato, bet ir „Lietuvos Street taurės“ ir „Baltic Rookie Cup“ varžybų etapas. Pasak A. Dautarto, „Street“ klasėje nepavejamas buvo Daniel Maman. „Verta pažymėti, kad „Street“ klasės pirmųjų penkių vietų nugalėtojai buvo pakankamai greiti, kad galėtų sėkmingai varžytis aukštesnėse C ar net B klasėse“, – sako organizatorių atstovas.  
Kaip teigia A. Dautartas, varžybų finalas dalyvius pradžiugino ir šiemet gausesniu priziniu fondu. Šarūnas Pladas, norėdamas įtraukti daugiau pradedančiųjų į motociklų plento žiedo sportą, remia „Street“ klasės varžybas, dovanodamas naujas „Dunlop“ padangas. Pasak sportininko, tai yra dalykai, kurių labiausiai reikia sportininko karjerą pradedantiems motociklininkams. Kitų klasių nugalėtojams įteikti lietuvių motociklinių drabužių gamintojo „Pando Moto“, sporto klubo „Champions House“, „Liqui Moly“, „PP Tuning“ ir „Red Bull“ prizai.