Rugpjūčio mėn. 24 d. startuoja intelektualus kultūrinis mototuristinis ralis po visą Lietuvą "Ryterna Modul Mototourism Rally", skirtas Baltijos kelio 30-mečiui paminėti

STARTAS IŠ BET KURIOS LIETUVOS VIETOS. BET KOKIAIS MOTOCIKLAIS. BET KOKIAIS KELIAIS. PER VIENĄ DIENĄ. KIEKVIENA KOMANDA ATRANDA SAVO MARŠRUTĄ PER 40 KULTŪROS PAVELDO IR ISTORINIŲ OBJEKTŲ.

TRUMPAI
Ryterna Modul Mototourism Rally – tai kultūrinis, intelektualus mototuristinis ralis, kurio metu dalyviai važiuoja motociklais po Lietuvą, aplanko ir pažįsta įdomias Lietuvos vietoves, susitinka ir bendrauja su lankomų vietų bendruomenėmis ir už organizatorių pateiktų užduočių įvykdymą gauna taškus. Užduotys yra susijusios su Lietuvos istorija, architektūra, etnografiniu paveldu ir leidžia ralio dalyviams, vietiniams ir šalies svečiams, geriau pažinti Lietuvą bei nuotaikingai praleisti laiką. Komanda, surinkusi daugiausiai taškų, laimi.

Data: 2019 08 24
Startas ir finišas:
Startas iš bet kurios Lietuvos vietos
Finišas Birštono miesto centre
Temos: bus papildyta
Laiko norma: 10 val.
Planuojamas dalyvių skaičius: 150 komandų, 600 dalyvių.
Misija: Mada keliauti po Lietuvą. Saugiai.
FORMATAS
Bendra
Dalyvaujama visų modelių motociklais.
Dalyvių komandas sudaro 2-5 motociklai (2-10 komandos narių).
Esmė
Aplankyti organizatorių pateiktus objektus ir atlikti su jais susijusias užduotis per nustatytą laiko normą.
Dalyviai starto metu gaus Užduočių knygą su objektais ir užduočių aprašymais.
Komandos pačios sudėlios kelionės maršrutą. Visų objektų aplankyti nereikia, bet gali būti privalomi objektai.
Saugumas
Vairuotojai turi griežtai laikytis KET.
Vairuotojai ir motociklai turi turėti visus dokumentus, leidžiančius dalyvauti eisme, motociklai turi būti techniškai tvarkingi.
Dalyviai privalo turėti tinkamą motociklinę aprangą (šalmas, pirštines, batai, kelių ir alkūnių apsaugas).
PROGRAMA (PRELIMINARI)
Bus papildyta.

MARŠRUTŲ TEMOS IR OBJEKTAI
Prieš 30 metų Lietuvoje įvyko Baltijos Kelias. Tai unikalus reiškinys, sukurtas Lietuvos (kartu su Latvijos ir Estijos) žmonių. Be Facebook’o, net be interneto, ir net be mobilaus ryšio. Vienintelis šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje, kuris pripažintas pasauliniu (UNESCO) mastu. Mums Baltijos kelias sukelia ypatingas emocijas. Būtent su mintimi apie Baltijos kelią ralis nuolatos rengiamas kuo arčiau Baltijos Kelio dienos.

Kaip keliausime Baltijos Kelio 30-mečio proga? Dažnas atsakymas, kurį išgirdome – pravažiuoti Baltijos Keliu. Būdas suprantamas, bet ne mototurizmo raliui. Baltijos Kelias įvyko dėl žmonių, kurie sudarė nepertraukiamą grandinę, o ne dėl kelio, kuriame jie stovėjo. Todėl ralis, kaip ir Baltijos Kelias, yra apie žmones. Tai yra intelektualaus keliavimo esmė.

KVIEČIAME jus kartu sukurti unikalią progą ir pažinti tuos, kurie turėjo drąsos ir simboliškai ATKURTI Baltijos Kelią.

Dar Baltijos Kelias nuves mus į UNESCO temą. Ar kalbate Esperanto kalba, kaip ir dera motokeliautojui, pvz., Antanui Poškai? Ar girdėjote apie Struvės geodezinį lanką, kurio dėka žemėlapiai tapo tikslesni?
Tradiciškai nepamiršime Lietuvos mažųjų kultūros sostinių, o taip pat atrasime Lietuvos didžiąją kultūros sostinę 2019 – Rokiškio miestą.

Be to 2019 metai paskelbti Vietovardžių metais – jiems ralyje bus dedikuoti atskiri punktai.

Varžybų reglamentas

Registracija ir daugiau informacijos apie "Ryterna Modul Mototoursim Rally 2019"