Lietuvos komanda "Kilobaitas Racing Team" Pasaulio Enduro GP taurės etape tapo nugalėtojais

2019 m. rugsėjo mėn. 13-15 d., Čekijoje, Pasaulio Enduro GP taurės etape dalyvavo Kilobaitas Racing Team komanda. Klubinių komandų rikiuotėje Kilobaitas Racing Team tapo nugalėtojais, tai pirma Lietuvos Enduro  komanda, kuri tokio rango varžybose iškovojo tokią aukštą vietą.
Komandą atstovavo ir įskaitinius taškus asmeninėje įskaitoje pelnė, komandos nariai- Andrius Mitkevičius, Danielius Žoštautas - Senjorų klasėje ir Donatas Petrikas -Open 2T klasėje.
Varžybos vyko tris dienas. Pirmąją varžybų dieną, penktadienį,vyko Akrapovič Super testas, čia sportininkai varžėsi poromis. Specialiai paruoštoje trasoje reikėjo įveikti po du ratus, startas buvo duodamas iškart dviems sportininkams ir jie paralelinėse trasose turėdavo parodyti maksimaliai greičiausią rato įveikimo laiką. Andrius Mitkevičius užėmė 12 vietą, Danielius Žoštautas  -10, o Donatas Petrikas Open 2T klasėje liko 8.
Pagrindiniai ir sunkiausi išbandymai sportininkų laukė šeštadienį ir sekmadienį.
Varžybų organizatoriai paruošė labai įdomią, technišką, iš sportininkų pareikalavusią daug meistriškumo, bei jėgų trasą, ne mažesni išbandymai laukė ir technikos.Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį sportininkai turėjo įveikti du pravažiavimo ratus po 57km, bei tris testus Extreme, Enduro ir Cross Country. Pradžioje laukė labai techniškas Extreme testas, su labai stačiais pakilimais ir nusileidimais, iš labai staigaus posūkio reikėdamo pakilti į stačią akmenuotą arba su šaknimis įkalnę, tekdavo važiuoti praktiškai viena gilia proveža, kurioje buvo šaknys ir akmenys. Čia geriausiai sekėsi Andriui Mitkevičiui. Įveikus šį greituminį ruožą iki Enduro testo laukė labai sudėtingas pravažiavimas, teko važiuoti į labai stačius, kalnus, bei nuo jų leistis siaurais serpantinais, teko leistis labai siaura, akmenuota, bei gilia upelio vaga, reikėjo įveikti akmenuotas stačias įkalnes, negana to, po tokio pravažiavimo "desertui" laukė ilgas ir varginantis apie 15min. ilgio Enduro testas su begale akmenų, bei šaknų. Net ir profesionalūs sportininkai šį testą įvertino kaip įdomiausią ir sudėtingiausią, bei daugiausiai jėgų pareikalavusį iš šių metų visų Enduro GP etapų. Pabaigai laukė Cross Country testas, kuris driekėsi kalnuotoje vietovėje ir pasižymėjo dideliais greičiais, po jo sekė kiek lengvesnis apie 35min. pravažiavimas iki finišo. Pravažiavimuose tarp testų teko smarkiai sukti rankeną, kad nepavėluoti į laiko normas, nes varžybų tempas buvo labai didelis. Šeštadienį Andrius Mitkevičius užėmė 12 vietą, Danielius Žoštautas 14, o Donatas Petrikas 8, tačiau dėl mums neįprastos trasos, klaidų ir didelio tempo, teko surinkti  baudos minutes, tad rezultatai galėjo būti ir geresni. Trečiąją dieną, sekmadienį, sportininkams pavyko išvengti didesnių klaidų, Andrius Mitkevičius finišavo aukštoje 7 vietoje, Danielius Žoštautas buvo 10, o tokio lygio varžybų naujokas Donatas Petrikas, parodęs savo tvirtą charakterį ir užsispyrimą liko 7.
Enduro GP Čekijos 6-jo etapo varžybos buvo labai gerai organizuotos, tiek pravažiavimuose, tiek greituminiose ruožose sportininkų laukė minios žiūrovų. Paskutinysis septintasis etapas įvyks rugsėjo 27-29d. Ambert, Prancūzijoje.