Lietuvių motociklininkų desantas ruošiasi užkariauti Sacharos dykumą

          Kovo 16 dieną Alžyre startuos savaitę truksiantis ralio reido maratonas „Tuareg Rallye 2019“, kuriame dalyvaus net 5 motociklininkai iš Lietuvos. Du iš jų – Aidas Bubinas Ir Andrius Liškus, susikrovę savo ir kolegų motociklus į autobusiuką jau patraukė į kelią Afrikos link. 
          „Tuareg Rallye“ galima vadinti mažuoju senuoju Dakaru, mat tai savaitę vykstančios lenktynės Sacharos dykuma, daugiausia senosiomis Dakaro trasomis. Eilę metų jos vyko Maroke, kadaise ir Tunise, šiemet jos pirmą kartą persikėlė į Alžyrą. Į didžiausią Afrikos šalį, kad dalyviams smėlio kapstytis nepritrūktų. 
          Šiame ralyje jau yra dalyvavę trys lietuviai: Gintautas Igaris, Irmantas Bražiūnas ir šiemet „Africa Eco Race“ pirmasis iš Lietuvių motociklu įveikęs Tomas Jančys. Irmantas šiemet čia dalyvaus dar kartą, o prie jo prisijungs ir keturi šių varžybų naujokai: Aidas Bubinas, Andrius Liškus, Arūnas Nenčiūnas ir Dakare sužibėjęs Arūnas Gelažnikas. 
         Lietuvių lauka daugiau nei 2 000 km trasa Sacharos dykumoje, kurią jiems teks įveikti per 7 dienas. Trasa drieksis daugiausia per milžiniškas kopas, tad pavojų bus daug. Net ir organizatoriai kiekvieną motociklininką įpareigojo su savimi pasiimti šildantį folijos užklotą, kuriuo galėtų užsikloti naktį, degtukų, su kuriais būtų galima ką nors uždegti, kad susišildyti ir ne mažiau kaip 4 litrus vandens kiekvieną dieną. Laukia labai sudėtingos oro sąlygos: dieną saulė kaitins kūnus didesne nei 40 laipsnių kaitra, o naktimis gali atvėsti iki 0 laipsnių. Temsta ten greitai, it šviesą kas nors užgesintų, tad įstrigus kopose lenktynininkai neturės daug šansų surasti namus. 
Nepaisant ekstremalių lenktyniavimo sąlygų, lietuviai važiuoja kovoti ir finišą pasiekti kaip įmanoma aukštesnėse pozicijose. O tą padaryti nebus lengva, mat iš 250 į ralį užsiregistravusių dalyvių motociklų kategorija yra pati populiariausia: su dviratėmis transporto priemonėmis važiuos 110 sportininkų. 
          Nors ralio startas bus duotas tik po savaitės, kovo 16 dieną, Aidas Bubinas ir Andrius Liškus sukrovę į autobusiuką 5 motociklus ir visą reikiamą įrangą lenktynėms jau išjudėjo iš Lietuvos į Afriką. Kiti lenktynininkai prie jų prisijungs jau Alžyre, į kurį nuskris lėktuvu. 
          Keturi lietuviai važiuos KTM motociklais, tik Andrius Liškus pasirinko „Honda“. Ir jie taip pat naudos lietuvišką „Laba7“ navigacinę įrangą.
          „Ją jau išbandėme žiemos sąlygomis Lietuvoje vykusiame „4x4 Perimetras“ renginyje, dabar vežame į ekstremalų karštį ir smėlynus, pabandysime ir kitiems pasaulio motociklininkams parodyti lietuviškos produkcijos kokybę“, - sakė vienas iš „Laba7“ kūrėjų Aidas Bubinas. 

Autorius Egidijus Babelis
Nuotraukos Tuareg Rallye organizatorių